Hakkımızda

Firmamız, geleneksel el sanatlarımızdan olan ve saray himayesinde gelişerek, kültürümüze ayrı bir güzellik katmış bulunan sedef işlemeli eserlerimizin bakımı, tamiri, cilası ve orijinal yeni eserlerin kültürümüze kazandırılması maksadı ile kurulmuştur. Hedefimiz kolleksiyonlarında, evlerinde ve işyerlerinde maddi veya manevi değeri son derece büyük, sedef işlemeli eserlerin bakım ve onarımını yapmak, arzu edildiği takdirde yeni eserleri kültürümüze kazandırmaktır. Firmamıza getirilen eserlerin onarımında, orjinaline uygun malzemeler kullanılır. Restore esnasında çizimler müzehhibler, yazılar hattatlar tarafından yazılır.

Vizyonumuz
Firmamız,  sedef işlemeli eserlerimizin bakımı, tamiri, cilası ve orijinal yeni eserlerin kültürümüze kazandırılması maksadı ile kurulmuştur.

Misyonumuz

Koleksiyonlarında, evlerinde ve işyerlerinde maddi veya manevi değeri son derece büyük olan sedef işlemeli eserlerin, bakım ve onarımını yapmak, arzu edildiği takdirde de yeni eserleri kültürümüze kazandırmaktır.
Firmamıza getirilen eserlerin onarımında, orijinaline uygun malzemeler kullanılır. Restore esnasında, çizimler müzehhiblere, yazılar hattatlara yazdırılır.

Çalışmalarımız
Mücevher dolap ve kutuları, · Levhalar (kıymetli hattatlarımızın yazıları sedef, bağa ve fildişi gibi kıymetli malzemelerle yazılır), · Kültür hazinemizin müstesna eserlerini oluşturan Kur’an muhafazaları, tilavet rahleleri, geçme rahleler ve hat kutuları büyük bir titizlikle yapılır. · Cami kürsüleri, · Müzik aletlerinin süslemeleri (kanun, ut, gitar v.b.), · Sedef işlemeleri tavlalar, · Çok özel hediyelik eserler, Sedef işlemeli ayna ve resim çerçeveleri · Düz, altıgen sekizgen ve ongen sehpalar, · Tabanca ve tüfek kabzalarına süslemeler, · Satranç takımı, · Çalışma masaları.

Özel Projeler
Firmamız, deneyimli personelimizle, siz kıymetli dostlarımızın ofislerini, otellerinizin özel odalarını, malikanelerinizin müstesna köşelerini, özel tasarımlarla zenginleştirmektedir. Çalışma masaları, sehpa takımları, toplantı masaları, kapılar, dolaplar ve özel kutularda, eskiyi günümüze taşıyan tasarımlarla farklılığı yaşayacaksınız. Çalışmalarımız tümüyle masiftir. Masif üzerine sedef, bağa, fildişi, abanoz şimşir gibi malzemeleri kullanarak, geçmişten günümüze huzur veren esintileri hizmetinize sunmaktadır.

WhatsApp chat